ساسان گالری
در حال بارگذاری

نمایشگاه گروهی آبرنگ با نام در جستجو (2019)

تاریخ برگزاری: 24 آبان 1398 شمسی , 2019 میلادی
دسته بندی رویداد: نمایشگاه داخلی
محل برگزاری: گالری روند واقع در شهر مشهد

جزئیات نمایشگاه ها

نمایشگاه داخلی آبرنگ  در شهر مشهد (2019)

آثار ارائه شده توسط هنرمندان در این نمایشگاه بسیار متنوع بوده و ترکیبی از سبک های آبرنگ رئال تا سبک انتزاعی محض را در بر داشت.

نقاشی آبرنگ از پر طرفدارترین سبک های نقاشی است که دارای جذابیت منحصر به فردی است. این نمایشگاه آبرنگ زمینه ای  برای اکتشاف حس هنرمندان در لحظه خلقت اثر است.

این نمایشگاه با هدف به نمایش گذاشتن استعداد های نو ظهور در یک آفرینش جمعی اندیشه و افکار نو برگزار شد. در این آثار شخصیت، احساس و سبک هنرمندان در اثر منعکس شده است.

در این نمایشگاه گروهی هنرمند دو اثر از مجموعه ایران باستان با عنوان های: اژدها و نگهبان را در کنار دیگر هنرمندان به نمایش گذاشت.

این مجموعه به آثار با ارزش ایران باستان و اسطوره های رمزآلود به کار رفته در این آثار می پردازد. تصاویری که برای باز کردن معانی پشت آن ها باید به دوران باستان سفر کنیم.

این اسطوره ها و افسانه های قدیمی به خلاقیت و تخیل نقاش دامن می زند و با او صحبت می کند. هنرمند با خلق این آثار این اسطوره ها را به زیبایی بازنمایی می کند و آن ها را به بیننده معرفی می کند تا الهام بخش هنر مدرن باشد.

نمایشگاه در جستجو

اسامی هنرمندان شرکت کننده در این رویداد عبارتند از:

ساحل آردی

آزاده برادران

انسیه اکرمی

فهیمه ثوابی

فریده جواهر زاده

عاطفه سریری

گوهر الملوک شاهی

سورن صفاریان

مریم عالیانی

مهتاب میر جلیلی

فروغ نامجو

محمد علوی نهاد

رزیتا هنری

اثر اژدها از مجموعه ایران باستان

اژدها در آسمان تاریکی های زمان را روشن می کند.

این اثر یکی از مجسمه های عیلامی را به تصویر می کشد. تصویر اژدهایی که یک بال تیغ دار و سه شاخ در بالای سر دارد. این موجود اسرار آمیز اسرار دنیای کهن را منتقل می کند.

رنگ های به کار رفته در این اثر کاملا حس و بوی قدیمی و کهنگی دارد. رنگ طلایی گرما را به این اثر برگردانده و زیبایی بصری را افزایش داده است.

اثر نگهبان از مجموعه ایران باستان

و او از آسمانها و زمین نگهبانی و محافظت می کند.

این اثر به بازنمایی یکی از افسانه های باستان می پردازد. ساختار این ترکیب بندی به صورت زیبا پر تحرک است و به احساسات درونی دامن می زند.

تصاویر با کلیت آبستره و با رنگ قالب قرمز در زمینه کادر قرار گرفته است. نمایش جسورانه لکه های رنگ قرمز روح نقاشی را از قید و بندها رها کرده است. بافت های ایجاد شده در اثر به پس زمینه راه یافته و قدمت اثر را القا می کند.