ساسان گالری
در حال بارگذاری

نمایشگاه بین المللی آبرنگ کالیاری (2019)

تاریخ برگزاری ژانویه 2019
دسته بندی رویداد : نمایشگاه بین المللی
محل برگزاری :کالیاری ایتالیا

جزئیات نمایشگاه ها

نمایشگاه بین المللی آبرنگ  در شهر کالیاری، کشور ایتالیا (2019)

این نمایشگاه بین المللی در گالری اسده در ماه ژانویه 2019 در شهر باستانی کالیاری ایتالیا برگزار شد.

فراخوان این نمایشگاه به صورت یک مسابقه بین المللی با هدف حمایت از هنرمندان متخصص در حوزه هنر آبرنگ جهان اطلاع رسانی شد و گروهی منتخب از هنرمندان داخلی و خارجی برای ایجاد عشق به هنر و ارتقاء خلاقیت هنری در آن شرکت کردند و انتخاب دقیق آثار با هدف کیفیت و انتخاب هنرمندان خلاق انجام گرفت.

شهر کالیاری یک شهر باستانی با قدمت تاریخی است و می توان گفت از دوران نوسنگی مسکونی بوده است. این شهر شاهد حکومت کردن چندین تمدن بوده است و قدمتی در حدود پنج هزار سال دارد و جزو شهر های فرهنگی و هنری ایتالیا است که به دلیل معماری متنوع آن معروفیت زیادی دارد و دارای بزرگترین بندر های دریایی مدیترانه است.

گالری اسده در سال 2015 افتتاح شده است. این گالری پس از فراخوان مسابقه، آثار آبرنگ 100 هنرمند را پذیرفت، که هنرمند ساحل آردی با سه اثر از مجموعه ایران باستان با عنوان های سرباز، خیال پرواز و اسب به این رویداد راه یافت.

این مجموعه به طور کلی به بررسی آثار باستانی ایران می پردازد و انها را به شیوه هنر معاصر به تصویر می کشد. این آثار ترکیبی از شکل گرایی و پس زمینه انتزاعی را در خود دارد.

اثر سرباز از مجموعه ایران باستان

این اثر تصویری از دو مرد را نشان می دهد که گویا از یک درخت محافظت می کنند. یکی از شخصیت ها در بالا و سمت راست کادر به صورت محو قرار گرفته و شخصیت دیگر در نقطه اصلی کادر خود نمایی می کند. رنگ قالب این اثر قرمز است که با رنگ ابی روشن و خاکستری ها از شدت رنگ قرمز کاسته شده است.

 

اثر خیال پرواز از مجموعه ایران باستان

این اثر ترکیب یک ستون نمادین و یک اژدها را نشان می دهد. در روی ستون تعدادی صورت و سرهای پرنده جای گرفته گویی در آنجا اسیرند و قصد پرواز دارند. در سمت راست و پایین کادر اژدهایی با دهان باز قرار دارد که به سمت پرندگان دست دراز کرده تا انها را در اسارت نگه دارد.

اثر اسب از مجموعه ایران باستان

این اثر تصویری از یک اسب در حال ایستادن را به تصویر می کشد که با بالهای زیبا و شاخی در روی سر به مثابه یک حیوان خیالی خود را معرفی می کند. رنگهای خنثی و بافت های ایجاد شده در این اثر جذابیت آن را بیشتر کرده است.

گالری عکس های نمایشگاه