ساسان گالری
در حال بارگذاری

نمایشگاه بین المللی آبرنگ دبی (2018)

تاریخ برگزاری :فوریه  2018
دسته بندی رویداد : نمایشگاه بین المللی
محل برگزاری : گالری کارتون

جزئیات نمایشگاه ها

نمایشگاه بین المللی آبرنگ با عنوان خوشبختی در شهر دبی ,کشور امارات (2018)

نمایشگاه بین المللی آبرنگ دبی (2018) با عنوان خوشبختی، در گالری کارتون شهر دبی و در فوریه سال 2018 برگزار شد. این فستیوال بین المللی یک موفقیت بزرگ هنری در امارات متحده عربی بود و باعث شد برای اولین بار هنرمندان از سراسر جهان در این رویداد هنری در شهر دبی شرکت کنند و برای تبادل فرهنگی و هنری گردهم آیند.

دبی یکی از شهرهای ثروتمند کشور امارات و حاشیه خلیج فارس محسوب می شود که به خاطر جاذبه های توریستی و ساحل زیبا در جهان معروفیت و محبوبیت فراوانی دارد.

گالری کارتون در شهر دبی یکی از گالری های این شهر است که رویدادهای داخلی و بین المللی را برای هنرمندان فراهم می کند.

در این نمایشگاه هنرمندان از سراسر دنیا گردهم آمدند تا پیام خوشبختی را از زاویه هنری خود به تصویر کشیده و آن را با هم به اشتراک بگذارند. در این جشنواره علاوه بر نمایش آثار آبرنگ هنرمندان شرکت کننده، فعالیت های هنری دیگری نیز انجام گرفت.

این رویداد بزرگترین جشنواره هنری در منطقه خلیج فارس بود که به نقاشی آبرنگ اختصاص داشت و در طول فستیوال دمو های فوق العاده ای در حوزه هنر آبرنگ برگزار شد. به علاوه تورهای فرهنگی و نقاشی در این فستیوال، رویدادی فراموش نشدنی بود.

در کنار دیگر هنرمندان ایرانی راه یافته به این جشنواره بین المللی، هنرمند ساحل آردی با اثر شادی از مجموعه توهم و خیال در این رویداد بین المللی شرکت کرد.

مجموعه توهم و خیال، ذهن ناخوآگاه هنرمند را به تصویر می کشد. می توان گفت هنرمند در طول زمان خلق اثر هیچ برنامه ریزی نمی کند و فقط با گوش دادن به حس درونی خود و نمایان کردن دنیای درون خود یک اثر را خلق می کند.

اثر شادی از مجموعه توهم و خیال

 

این اثر زیبا با ترکیب بندی قوی و استفاده جسورانه و اغراق از رنگ های گرم، بیننده را به سوی خود جلب میکند. هنرمند با شهود و بازنمایی ناخودآگاه خود، این اثر را خلق کرده است.

استفاده مناسب از رنگ آبی و سرد در کنار رنگ های گرم، تعادل و هارمونی را به صورت هنرمندانه ای در کادر به تصویر می کشد.

این نقاشی بیننده را به هیجان می آورد و او با نگاه کردن به این اثر، حس شادی را از اعماق روح خود دریافت می کند و سپس احساس لذت در بیننده ایجاد می شود. آیا می توان گفت با استفاده از این اثر روحیه بیننده دستکاری می شود؟

اثر شادی جزوی آثاری بود که درنهمین دوسالانه آبرنگ بریود فرانسه، در جولای 2019 به فروش رفت.