ساسان گالری
در حال بارگذاری

نمایشگاه آبرنگ لندن (2019)

تاریخ برگزاری 10 نوامبر 2019
دسته بندی رویداد : نمایشگاه بین المللی
محل برگزاری :گالری فام شهر لندن

جزئیات نمایشگاه ها

نمایشگاه بین المللی آبرنگ  در شهر لندن (2019)

این نمایشگاه چهارمین دوره با این عنوان بود، که از بین همه هنرمندان شرکت کننده در این رویداد 68 اثر برگذیده شد.

این نمایشگاه به بررسی آثار و معماری ایران در طی 2500 سال گذشته در این تمدن باستانی پرداخت. ایران دارای تمدن قدیمی و پر بار از فرهنگ و هنر است، که هدف اصلی این نمایشگاه معرفی این تمدن باستانی است و آثار راه یافته به این نمایشگاه بر این موضوع تاکید داشتند.

در بین ده اثر برتر برگزیده در این نمایشگاه، سه اثر برتر بر اساس نگاه خلاقانه، توان اجرایی و دستیابی به نتیجه ای مطلوب و برداشتی الهام گونه از میراث فرهنگی ایران مفتخر به دریافت نشان طلای گالری فام و امتیاز برگزاری یک نمایشگاه انفرادی به مدت یک هفته را بدست آوردند.

سه هنرمند برگزیده در نمایشگاه آبرنگ لندن (2019)

سه هنرمند برگزیده در این رویداد عبارتند بود از:

مریم احمد خانی پرشکوه

ساحل آردی

غزاله سید صالحی

هنرمند ساحل آردی با سه اثر از البوم ایران باستان توانست در این رویداد شرکت کند. این آثار عبارتند از: اثر انسان، فرشته و اقتدار.

این آثار الهام گرفته شده از برنزهای لرستان می باشند که ترکیبی از شکل گرایی و پس زمینه انتزاعی در این آثار مشهود است. هدف هنرمند از خلق این مجموعه منحصر به فرد، معرفی میراث غنی کشورش ایران است که به آن افتخار می کند.

در همه آثار سعی او بر این بوده تصاویر را به صورت آبستره در زمینه ای انتزاعی به تصویر درآورد تا فضایی رازآلود را به بیننده القا کند.

اثر انسان از مجموعه ایران باستان

این اثر از طرح برنزهای عیلامی نقش بسته بر روی لجام اسب ها برگرفته شده، که نشان از انسانی چهارپا با بال و شاخ بر روی سر، از یک قدرت ماورایی صحبت می کند که ریشه در باورهای مردمان کهن دارد.

اثر فرشته از مجموعه ایران باستان

این اثر موجودی افسانه ای شبیه یک زن چهار پا را به تصویر می کشد. یک موجود خیالی و شگفت انگیز که دم وبال های زیبایی دارد و از دنیایی کهن با رمز و راز های نهان و ناگفته خبرمی دهد.

اثر اقتدار از مجموعه ایران باستان

این اثر تصویر یکی از مجسمه های برنزی عیلامی است. اسبی باوقار که یک ستون را بر پشت خود حمل می کند. این مجسمه زیبا و منحصر به فرد اکنون در موزه ایران باستان نگهداری می شود.