ساسان گالری
در حال بارگذاری

فستیوال بین المللی آبرنگ فابریانو (2019)

تاریخ برگزاری : 25 آوریل 2019
دسته بندی رویداد : فستیوال بین المللی
محل برگزاری : ایتالیا

جزئیات نمایشگاه ها

نمایشگاه بین المللی آبرنگ  در شهر فابریانو ,کشور ایتالیا (2019)

فستیوال بین المللی آبرنگ فابریانو (2019) : این جشنواره اولین بار در سال 2010 و با حضور نخبگان هنر آبرنگ از کشور ایتالیا برگزار شد و در سالهای بعد به یک جشنواره بین المللی آبرنگ تبدیل شد.

این فستیوال سالانه، هر سال در شهر قرون وسطایی فابریانو ایتالیا برگزار می شود، زیرا زیبا ترین محوطه های تاریخی را دارد و مکانی مناسب برای هنرمندان محسوب می شود. شهر فابریانو به عنوان قدیمی ترین کارخانه تولید کاغذ در اروپا شناخته شده و از قرن سیزدهم شروع به تهیه کاغذ دست ساز کرد و همچنان با روش های سنتی و مدرن این کار را انجام می دهد و در این فستیوال، دمو ها روی کاغذهای دست ساز سنتی برگزار می شود.

این جشنواره باشکوه در سراسر شهر فابریانو برپاست و هنرمندان از سراسر دنیا گرد هم می آیند تا بوسیله نمایشگاه، دمو، سخنرانی، کارگاه و فعالیت های دیگر، نقاشی آبرنگ را به اشتراک بگذارند.

کارگاه های آموزشی که در فضای باز برگزار می شوند بسیار لذت بخش هستند. این دوره ها بسیار سرگرم کننده هستند و شرکت کردن درآن به هنرآموزان کمک بسیاری می کند.

یکی از جاذبه های دیگر این جشنواره شرکت کردن هنرمندان با استعداد از سراسر جهان است که کمک می کند تا دوستان جدیدی در حوزه فعالیت هنری آبرنگ پیدا کنند و ایده های خود را با دیگر هنرمندان به اشتراک بگذارند.

در ماه آوریل سال 2019 این رویداد با حضور 1050 هنرمند از 60 کشور مختلف جهان برگزار شد. آثار در مکان های مختلف و گالری ها و موزه های این شهر قرون وسطایی به نمایش گذاشته شد.

هنرمند ساحل آردی با اثر پی سوز از مجموعه ایران باستان در نمایشگاه بین المللی ابرنگ فابریانو 2019 شرکت کرد.

او اثر پی سوز را برای معرفی میراث کهن ایران به جهان به تصویر کشید، تا بتواند نقشی هرچند کم در معرفی این میراث گرانبها داشته باشد.

این اثر زیبا و نیمه انتزاعی دارای زاویه های دید متنوعی است و می توان گفت در آن از ترکیب رنگهای گرم و سرد به صورت هوشمندانه ای استفاده شده است که یکی دیگر از جذایبت های این اثر است.

فستیوال بین المللی آبرنگ در شهر فابریانو، کشور ایتالیا (2019)

پس از بررسی و داوری همه آثار ارسالی، آثار تعدادی از هنرمندان ایرانی به این رویداد بین المللی راه یافت که به ترتیب عبارتند از:

ساحل آردی

مهسا بقولی زاده

فهیمه ثوابی

فریده جواهرزاده

جواد حسن زاده مقدم

فاطمه حقی

آناهیتا درودیان

مینا روحانی

معصومه روشنک

گلنوش سحرخیز

شهرام سینایی

ایمان شاهمرادی

کامیار صادقی

سپیده صفایی

مهدیه ظفری

پریسا عبدالله زاده

زهرا علوی

منا عمرانی

هنگامه فرهادی

زیبا قوامی

نرگس گنجعلی اصل

علی مرتضی پور

شیدا معینی فر

مهتاب میرجلیلی

فروغ نامجو

پریسا نظری

شیرین نعمت زاده

زهرا والهی

عسل همتیان