نمایشگاه انفرادی رمز فضای گمشده

نمایشگاه انفرادی رمز فضای گمشده

نمایشگاه انفرادی رمز فضای گمشده در تاریخ 4 تیر ماه 1398 شمسی و مصادف با 25 ژوئن 2019 در گالری Benesh House برگزار گردید.

اثار در فضایی صمیمی و زیبا، در یک مجموعه خصوصی و با معماری مدرن در دو طبقه به نمایش در آمد و مورد استقبال بی نظیر بازدید کنندگان قرار گرفت.

در این نمایشگاه هنرمند ساحل آردی تعداد 40 عدد از آثار خود را در معرض دید عموم قرار داد. هدف از برگزاری این نمایشگاه انفرادی صرفا معرفی سبک و روایت حالات درونی او و جنبه اسطوره شناسی داشته و نمایشگاه جنبه فروش آثار را نداشت.

در نمایشگاه رمز فضای گمشده، آثار سه مجموعه به نامهای درخت جاویدان، ایران باستان و توهم خیال به نمایش درآمد که به صورت نیمه انتزاعی و انتزاعی محض خود را معرفی کردند. مجموعه توهم و خیال منحصرا دارای سبک انتزاعی محض بود و دو مجموعه دیگر به صورت آبستره به تصویر کشیده شده بود.

یکی از دغدغه های مهم هنرمند معرفی کشور ایران به عنوان یکی از فرهنگ های غنی باستان است. بنابراین از اسطوره ها و نمادهای کهن ایران باستان الهام گرفته تا با بازنمایی آن ها بتواند گوشه ای از این تمدن را نمایان سازد. بنابراین دو مجموعه خود را به این نمادهای کهن اختصاص داده است.

نمایشگاه انفرادی ( رمز فضای گمشده)

مجموعه درخت جاویدان

دارای آثار متنوعی است که همه آثار خلق شده در آن به معرفی نماد اسطوره ای درخت زندگی یا درخت جاویدان می پردازد. این نماد کهن درختی مقدس است که نشان دهنده حیات و باروری و برکت در زمین است.

گاهی روی این درخت حیواناتی قرار دارند که نقش آن ها حفاظت از درخت است. زیرا این درخت مرکز جهان و رمز آفرینش است و زمین و آسمان را به هم پیوند می دهد.

مجموعه ایران باستان

به معرفی نمادها و اسطوره های باستانی در یک دوره تاریخی می پردازد. دوره عیلامی عصر طلایی برنز محسوب می شود و آثار در خور توجهی از این دوره به یادگار مانده و این مجموعه به بازنمایی این آثار می پردازد و تعدادی از آنها را با سبک انتزاعی به تصویر می کشد.

این سمبول های استفاده شده در این مجموعه تداعی گر اندیشه های درونی و اعتقادات مردمان آن دوره تاریخی بوده که بر زندگی اجتماعی آن ها تاثیر گذار بوده است. بازنمایی افسانه های تاریخی و تنیده شدن آن ها با تکنیک های انتزاعی، فضایی راز آلود را خلق کرده که قدرت فوق طبیعی این اساطیر را به نمایش می گذارد.

مجموعه توهم و خیال

دارای آثار متنوعی است که بسیار آزاد خلق شده و عمیق ترین افکار ذهن ناخوداگاه هنرمند را به تصویر می کشد. تصاویر به صورت انتزاعی محض و کاملا حسی و شهودی بوده و می توان گفت انفجار الهامات درون است.

او بدون هیچ محدودیتی ترکیب های رنگی غیر منتظره را خلق می کند و با ترکیب بندی های بی نظیر خط سیر چشم بیننده را تعیین می کندو با اشتیاق در بیان احساس و افکار پیام دنیای درون را بازگو می کند.

ارسال یک نظر